strona główna wystawy>>

strona główna wystawy>>

Zwiedzaj dalej >>

dalej >>

Młoda Romni siedzi na krześle w bramie do kamienicy. Przed nią liczne kwiaty w wiadrach.

dalej >>

Tradycjna Romni - łyżkarka. Sprzedaje łyżki, które trzyma w obu rękach.

dalej >>

Siedzący Rom - jubiler, na małym kowadle wyrabia na poczekaniu  biżuterię. Obok jego stoisko z produktami ze srebra.  Przed nim klient czeka na towar.

dalej >>

Stoisko na targu. Widać różnej wielkości kazany, kotły a także mniejsze naczynia z mosiądzu i lampy naftowe

dalej >>

Cygan - kowal siedzi za stoiskiem ze swoimi wyrobami. Widać siekiery, widły, łopaty, kopaczki, szufle, podkowy, młotki i siekiery

dalej >>

Widać konia któremu kupujący zagląda w zęby. Obok stoi Lowar  i jego syn. W tle widać kolejne konie i ludzi.

dalej >>

Cygański tabor. Widać Cygana z grupką dzieci, obok skupione konie. W tle widać wozy cygańskie i las.

dalej >>

LIczne konie puszczone wolno pasą się na łąkach. Wokół widać namioty cygańskie i sylwetki Cyganów - mężczyzn i kobiet.

Handel

<< strona główna  wystawy

obejrzyj kolekcję >>

Młode Cyganki ubrane w kolorowe spódnice niosą garnki, misy i wiaderko do sprzedażny obnośnej. Wokół widać drogę, płoty i zabudowania wsi